3 Kasım 2015 Salı

Bir Konser - Zuhal Olcay

Benim güzel çocuklarım Bora ve Zeynep ,


17 Eylül 2015 Cumartesi günü akşam bir konserdeydik. Yer : Kadiköy Sahne. Ama ne konser J
Bora’cım sende gelmek istedin fakat henüz yaşın pek uygun değil bu ortamlar için ... Ama söz bi gün seni de konsere götürücez .Zuhal Olcay’ı oldum olası çok severim.
Süre Süre Süre Süreyyaaa Süreyya
Aşık Süreyya
Güzel SüreyyaKonser aslında Eylül ayında gerçekleşmiş olacaktı. Biletleri evlilik yıldönümü vesilesiyle o ay için almıştım.  Fakat ülkesi için canından olan şehitlerimiz  dolayıısyla 17 Ekim tarihine ertelendi. Değişen pek bişey olmadı. Bu defa da Ankara’da Barış Mitinginde bombayı patlattılar. Çok kişi öldü. Çok kişi yaralandı. Bizim güzel mi güzel dünya güzeli cesetlerimiz oldu böylece...

Zuhal Olcay çok güzel bir giriş yaptı.  Pencereler Önünde şarkısıyla sahneye çıktı. Derken şu sözler döküldü ağzından : “ Bu gece çok gülücez, çok eğlenicez ama bir yanımızda allah kahretsin ki ağlıyor. Bu gece çok güzel şeyler hissediyorum. Burda düşünen ve sorgulayan bir topluluk var öyle değil mi ? Biliyor musunuz ben artık  bu angutlardan çok sıkıldım.”  şeklinde bitirdi alkış kıyamet koptu ve  ikinci parçaya giriş yaptı. Cem Karaca’nın “Sevda Kuşun Kanadında”

Yıllar önce Tilbe Saran ile sahneye koydukları “Nathalie” isimli oyunda beni çok etkilemişti oyunculuğu. Şarkı söylerken de sahneden gözlerimi alamadım. Çünkü o tam bir oyuncu ve şarkı söylerkende sempatik mimik hareketleriyle resmen oynadı. Hiçbir hareketini kaçırmadan hem söyledim hem izledim.

“Şimdi söyleyeceğim şarkı bana gelsin. Bu şarkıyı kendime armağan ediyorum. Kimse kusura bakmasın bu şarkı benim ve kendime söylüyorum.”  ‘dan sonra giren parça beni benden aldı.


Ah benim sevdalı başım
Ah benim şair telaşım
Ah benim sarhoşluğum
Ah çılgın yüreğim
Sus artık uslandır beni

Kaç okyanus geçtim böyle
Kaç denizde yitip gittim
Kırılmış direkler yırtık yelkenlerle
Kaç seferden yorgun döndüm

Ah benim yaralı ruhum
Ah benim insan kusurum
Ah benim isyanlarım, ah yalnızlıklarım
Gel artık uslandır beni

Ah benim iyimser yanım
Ah benim aldanışlarım
Ah benim kavgalarım
Ah pişmanlıklarım
Sus artık uslandır beni

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder